تعیین دقیق متراژ عمق میله چاه

کول چاه

در صورتی که خاک چاه فاضلاب ریزش داشته باشد و آب ورودی به چاه زیاد باشد این آب ورودی به بدنه چاه برخورد کرده و باعث ریزش چاه می باشد و در این هنگام از کول های بتنی و سیمانی استفاده می شود تا آب با برخورد به این کول های سیمانی به سمت انتهای چاه برود. کول ها همین طور که در تصویر زیر می بینید به دو مدل کول گرد و کول بادمی شکل که برای میله چاه فاضلاب از کول گرد در سایز مختلف و برای انباره چاه ساختمان از کول بادمی شکل که به آن کول انباری می گویند استفاده می شود البته برای انباره از کول تخت نیز استفاده می کنند.


انواع کول چاه فاضلاب

انواع کول چاه فاضلاب

مورد دیگر استفاده از کول در انباری چاه فاضلاب می باشد که خاک زمین ریزشی می باشد با استفاده از کول تخت مخصوص انباری مانع ریزش انباره چاه فاضلاب که انبار دارد می شود که آن هم به دو روش انجام می شود که در تصاویر پایین می توان دید.


کول گذاری کول تخت  کول چاه کول انباری

کول گذاری کول تخت کول چاه کول انباری

نحوه کول گذاری چاه

نحوه کول گذاری چاه به این صورت است که با اجرای یک طوقه و دیواره در پایین میله چاه این کول ها بر روی آن قرار گرفته و بعد از یک متر پشت کول ها را با استفاده از ملات سیمان پر کرده تا از ریزش کول و ریزش میله چاه جلوگیری کرد و بعد از آن می توان با پرکردن پشت کول با خاک از استحکام آن اطمینان حاصل کرد.


نحوه کول گذاری چاه


طوقه چینی چاه و بستن درب چاه

انجام طوقه چینی چاه با استفاده از ملات سیمان و آجر را طوقه چینی چاه می گویند و در بالای چاه اجرا شده و 1 تا 2 متر پایین تر از سطح زمین اجرا می شود و باعث می شود درب چاه فاضلاب بسته و محکم شود و با عبور اجسام سنگین از روی چاه مانند: انسان،ماشین و کامیون و لیفتراک ؛ چاه ریزش نکند. و یکی از با دقت ترین مراحل می باشد.


طوقه چینی چاه

طوقه چینی چاه

دریچه فاضلاب

بعد از طوقه چینی نوبت به دریچه بازدید فاضلاب روی چاه است که با این عمل درب چاه کاملا پوشانده می شود.و مانع آن می شود که حشرات مانند سوسک و بوی نامطبوع از آن عبور کند و به سطح زمین برسد و با بازدید به موقع دریچه چاه فاضلاب شما شاهد این خواهید بود که چاه شما ریزش نکرده باشد و یا پر نشود و به تخلیه چاه نیاز پیدا کنید.


در برج ها و ساختمانها با تعداد جمعیت بالا داشتن دریچه بازدید فاضلاب الزامی است تا بتوانند به طور سالانه تخلیه چاه نمایند تا از پر شدن ناگهانی چاه فاضلاب جلوگیری نمایند.دریچه فاضلاب نصبت به محل رفت آمد هزینه بالایی دارند و در هنگام خرید می گویند چند تن باشد و این مربوط به قدرت تحمل آن است.چون در خیابان و پارکینگ و محل های که ماشین رد نمی شود میگویند. 2 تن 6 تن 10 تن و به بالا و از 6 تن به بالا دریچه ترافیکی می گویند.


دریچه بازدید فاضلاب

دریچه بازدید فاضلاب

بهترین زمان برای کندن چاه جذبی

بهترین زمان برای حفاری چاه زمانی است که ساختمان در حال احداث است.و برای لایروبی و حفاری چاه زمانی است که بارندگی کم است که تابستان بهترین فصل است و آب بارندگی به چاه های شما نفوذ نمی کند و هزینه اضافه برای شما در بر ندارد.و بیشترین زمان پر شدن چاه مربوط به زمانی است که بارندگی زیاد می باشد.


توجه کنید


حفاری چاه باید توسط متخصص چاه یعنی مقنی مخصوص به نوع چاه ، فاضلاب یا چاه آب حفاری شود.


 


* اگر حفاری توسط افرادی که تخصصی ندارند انجام شود باعث ریزش چاه جذبی و خطر مرگ 100 درصدی دارد


.


.


تعیین دقیق متراژ انباری چاه

.


تعیین محل دقیق حفاری چاه

.


نکات مهم حفر چاه

* زمین چاهی که باید حفاری شود خیلی تاثیر دارد در زمین های سفت چاه ها سریع تر پر شده و در زمین های که استحکام کافی ندارد باعث ریزش چاه می شود.


.


و خیلی موارد دیگر که می تواند هم خطر آفرین باشد هم باعث ضرر به صاحب ساختمان و خود ساختمان می شود.


* چاه باید فاصله استاندارد از چاه قدیمی داشته باشد تا باعث ریزش چاه و خطر خفگی کارگر مقنی بر اثر گاز گرفتگی چاه و یا شکستن دیواره چاه قدیمی و سیل ناشی آب که علاوه بر خطرات جانی باعث ریزش چاه و از مواردی ریزش ساختمان شود.


نحوه محاسبه متراژ انباری چاه

نحوه متر کردن انباره چاه فاضلاب به این صورت است که شما باید ارتفاع چاه را در عرض کف چاه ضرب کنید و سپس در طول چاه ضرب کنید. نوع دیگر متراژ که به متر مقنی معروف است و امروزه بیشتر مقنی های چاه کن از آن استفاده می کنند ارتفاع انباره ضربدر عرض کف انباری چاه و ضربدر طول چاه و در آخر ضربدر 2 می شود و به 1 متر طول 8 متر معروف است. پس در هنگام استعلام حفاری چاه از نوع متراژ سوال شود تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.


نحوه متر کردن چاه

نحوه متر کردن چاه

توجه نمایید امروزه متراژ چاه و نحوه محاسبه و استعلام بهای چاه به صورت متر مقنی می باشد.


حفر چاه غرب تهران

شرکت تخلیه چاه دات کام در زمینه حَفر چاه غرب تهران  تعمیر آن در تمام نقاط پایتخت اللخصوص تهرانسر یافت آباد ، جاده مخصوص و فتح اشاره کرد در حال فعالیت می باشد و نیاز مشتری به عمل حفاری چاه و تعمیر چاه را در دستور کار خود قرار داده است. توجه فرمایید عمل تخلیه چاه در شرکت ما با مقنی مخصوص صورت می گیرد تا خطر ریزش چاه به صفر برسد و مقنی های ما سابقه بالای بیش از 100 چاه را در سال دارند.


حفر چاه غرب تهران

حفر چاه غرب تهران

حفر چاه جنوب تهران

شرکت حفاری چاه در جنوب تهران توسط مقنی چاه کن وارد به خاک منطقه جنوب تهران که در بیشتر مناطق خاک زمین حَفاری چاه در جنوب ریزشی می باشد،حَفر می گردد.


حفر چاه شمال تهران

شرکت حفاری چاه در شمال تهران که دارای زمین های سفت و دژ و در بعضی مناطق زمین سنگی می باشد و توسط چکش برقی و در مناطق سفت تر باید چکش تخریب بادی برای حفاری باشد،قابل انجام در شمال شهر تهران می باشد.


نرخ اتحادیه حفرچاه که توسط اتحادیه حَفر چاه و تخلیه چاه است توسط اتحادیه آهنگران تعیین می شود.

حفر چاه فاضلاب
حفر چاه جذبی
حفر چاه ارت
حفر منهول فاضلاب
چاه کن تهران

[ بازدید : 1762 ]

[ دوشنبه 22 دی 1399 ] 8:49 ] [ سحاب ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]